+420 583 212 050 | +420 777 121 043 - Infolinka (7 - 15 h) | info@solarobchod.cz

Dotace a podpora solárních systémů v ČR

Z programu Nová zelená úsporám můžete získat dotaci na realizaci solárního termického systému se slunečními kolektory pro ohřev vody a podporu vytápění v rozsahu 35.000 – 50.000 Kč. Pro fotovoltaické elektrárny s výkonem 2-10 kWp v rozsahu 35.000 – 165.000 Kč , dle jednotlivých technických řešení a výkonových programů a také při splnění všech podmínek pro udělení dotace. Ta může pokrývat maximálně 50% investičních nákladů realizace. Ve výši 5.000 Kč jsou dále hrazeny i administrační náklady spojené s podáním a vyřízením dotace, dotační projekt a posudek.

 

Podmínka získání dotace na solární systém

Důležitou podmínkou je realizace na rodinném domě určeném k trvalému bydlení žadatele, kdy stáří instalace může být maximálně 24 měsíců od zprovoznění po evidenci žádosti. Maximální výkon FVE je 10 kWp kdy celková roční výroba z FVE nesmí přesáhnout průměr roční spotřeby elektřiny v dané nemovitosti. Minimální výkon FVE pak 2 kWp pro akumulaci do vody (TUV nebo akumulační zásobník) a u HFVE s možností ukládání energie do baterií od 2 kWp do 4,5 kWp případně TČ dle výkonového programu C3.3-C3.7.

Nová zelená úsporám


Aktuální možnosti a podmínky k udělení dotace pro vaši realizaci získáte na stránkách fondu dle odkazu níže, konkrétní podmínky pak v přiloženém pdf souboru nebo dotazem na naši společnost při řešení vaší realizace naší firmou.

dotace Nová zelená úsporám - solární systémy

Při řešení agendy spojené s vyřízením žádostí o dotace našich zákazníků z Čech spolupracujeme s firmou JH SOLAR - www.jhsolar.cz, z Moravy pak s firmou EKIS Šumperk, ing.Pavel Dvořák - www.tepelnaztrata.cz