+420 583 212 050 | +420 777 121 043 - Infolinka (7 - 15 h) | info@solarobchod.cz

O společnosti Konex

Vážení zákazníci, investoři,

již více jak 25 let je naše firma součástí tuzemského trhu se solární technikou. Přes počáteční období v letech 1998-9 jsme se postupně vypracovali ke stabilní společnosti poskytující komplexní instalace a služby v oblasti využití solární tepelné energie a fotovoltaiky. 

Zkušenosti získané instalací více jak šesti set zakázek, nám pomáhají k úspěšnému řešení nových,  stále náročnějších projektů. V oboru solárních technologií patříme k nejstarším a dlouhodobě stabilním společnostem v ČR. Pro vaše požadavky známe technická řešení využívající nejmodernější solární techniku, způsoby jejího efektivního využití a začlenění do dnešních moderních technologií jak v občanské tak komerční sféře.


Našim zákazníkům a obchodním partnerům můžeme nabídnout komplexní dodávky na klíč, prodej kvalitních komponentů solární techniky a solárních panelů. Poskytujeme odborné poradenství, projekční činnost a zpracování objektivního záměru realizace s výběrem nejvhodnější technologie a možného řešení s dlouhodobou spolehlivostí. 

Jsme především realizační firma a tak technická podpora, kterou svým zákazníkům poskytujeme vychází z dlouholetých praktických zkušeností s instalací a provozem fotovoltaických elektráren. Klademe důraz na kvalitní provedení každé instalace, její správné technické a estetické zpracování při dosažení maximální účinnosti a výnosu. 

Stanete-li se jednou našim zákazníkem, jste jim již napořád. Aktuální informace, nabídky a reference naleznete na našich internetových stránkách. Naši práci máme rádi a proto se ji stále snažíme dělat co nejlépe. 


Jsme specialisté na využití slunce

k získání elektrické energie a tepla

Fotovoltaiku nabízíme jak pro občanskou tak podnikovou sféru v rozsahu kWp-MWp. Realizujeme nejmodernější hybridní fotovoltaické elektrárny, síťové podnikové elektrárny a parky a to jak se střešním, tak pozemním umístěním panelů. Řešíme atypická provedení na míru, Agrovoltaiku, pevné i polohované instalace s realizací po celé ČR. 

Nabízíme špičkové solární termické systémy pro ohřev TUV přitápění objektů a ohřev bazénů. Kvalitní komponenty a solární panely spolu s odbornou montáží a komplexním pozáručním servisem.


Komplexní nabídka služeb

Kvalitní a prověřená technika

Odborná a profesionální montáž

Tradice, zkušenost a seriózní jednání

Historie

2000-2001

Založení společnosti v květnu roku 2000 , p.Petrem Nimmrichterem. Obnovitelné zdroje energie v té době byly na okraji zájmu. Podnikání jsme začali ze sklepních prostor pronajatého bytu a kanceláře 4m2 I přesto byly realizovány více než dvě desítky solárních systémů. Tyto úspěšné realizace a úsilí v budování firmy mělo velký význam pro její rozvoj a uplatnění na trhu.

2002

Od poloviny roku 2002 se firma KONEX stala výhradním dodavatelem solárních systémů pro firmu RD Rýmařov spol.s r.o. , která je dlouhodobě nejvýznamnějším dodavatelem montovaných rodinných domů v ČR. Společně s firmou EKOSOLARIS Kroměříž vyvíjíme nový kolektor Ekostart Therma II, jehož výroba byla zahájena koncem roku. Kolektor je určen pro realizace zakázek v rámci celorepublikového programu „Slunce do škol“ na kterém se později také podílíme.

2003

Realizuje na tři desítky zakázek po celé ČR . Úspěšně rozvíjíme spolupráci s RD Rýmařov. Na svých internetových stránkách jsme jako jedni z prvních v republice spustily specializovaný internetový obchod se solární tepelnou technikou. Díky tomu jsme mohli zvýšit objem obchodovaného zboží a dosáhnout tak lepších obchodních podmínek zejména u kolektorů.

2004

Roste počet a technická náročnost zakázek zejména pro ohřev bazénů z nichž největší je solární ohřev Aquaparku Šternberk. Současně se naše firma stala předním dodavatelem solárních kolektorů firmy TWI s.r.o. v ČR. S růstem objemu činnosti firmy je stále citelnější potřeba větších a vhodnějších prostor k jejímu dalšímu rozvoji.

2005

Pro firmu velmi významný rok. Podařilo se nám zakoupit vhodný objekt, který jsme v průběhu roku z části zrekonstruovali. Pro zákazníky i zájemce o solární techniku máme připravenu ukázkovou místnost s řadou solárních kolektorů a komponentů včetně funkčního systému pro ohřev TUV a podporou vytápění. Počet realizovaných solárních systémů v průběhu let 2000-2005 přesáhl stovku. Díky tomu významným způsobem posiluje odborná zdatnost firmy, projekční a technická podpora. Těší nás také ocenění firmou TWI s.r.o, udělené za největšího montážního a prodejního partnera v ČR.

2006

Během roku bylo realizováno na 40 zakázek a po všech směrech byl rok velmi úspěšný. Bez problémů probíhá realizace solárních systémů pro RD Rýmařov. Více jak polovina realizovaných zakázek jsou náročnější solární systémy kombinující nejrůznější technologie a vytápění moderních RD. Zákazníkům je poskytnuta komplexní služba včetně projektu, koordinace ostatních prací a řemesel, odborné a kvalitní montáže, agendy dotace a seriózní záruční a pozáruční servis. Ke konci roku jsme předali 150 zakázku v oblasti realizace solárních systému.

2007

Zlomový rok, v ČR se začalo s podporou FVE a umožnilo to tak jejich realizace a připojování do sítě. Jsme jedna z prvních firem na Moravě, která na toto reaguje a realizujeme několik zakázek s německou firmou SCHUECO. Ke konci roku jsme předali dvoustou zakázku v oblasti realizace solárních systému.

2008

Vzrůstající zájem o výstavbu fotovoltaických elektráren přináší řadu realizací a velké množství práce. Soustředíme se na instalace menšího rozsahu s výkonem do 20kWp většinou na střechách rodinných domů. Jako jedni z mála instalujeme i polohovací fotovoltaické elektrárny ve spolupráci s německou firmou DEGER. Vytváříme také důležité obchodní vazby s německými a španělskými dodavateli solárních komponentů a panelů. Roste i počet zaměstnanců. Na podzim instalujeme na střeše firemní budovy vlastní FVE o výkonu 22kWp. Ke konci roku připravujeme projekt vlastní polohované FVE o výkonu 200kWp s realizací na jaře 2009.

2009

Veškerá pozornost a pracovní kapacita se soustředí na zakázky fotovoltaických elektráren a výrobků do energetiky. V průběhu roku realizujeme cca 800kWp v různých projektech od 5 do 100kWp. Počátkem března zahajujeme výstavbu připravované vlastní polohované FVE ve dvou etapách každá po 100kWp. Množství práce a řešení řady problémů klade na všechny zaměstnance a spolupracující firmy značné nároky, současně však posiluje pozice firmy v regionu, kde jsme nejsilnější a specializovanou firmou s komplexní nabídkou. Poskytujeme veškeré služby od projektu po připojení a obchodujeme veškeré komponenty potřebné k realizaci fotovoltaických elektráren. Vyrábíme a dodáváme nosné konstrukce klasického provedení či konstrukce řešené na míru dle potřeb investora. Koncem roku nám byl významnou německou firmou DEGER Energie, vyrábějící dvouosé polohovací jednotky udělen statut obchodního zastoupení pro ČR. Rok 2009 byl pro firmu velmi úspěšný a bylo dosaženo obratu 90mil. Kč.

2010

Vlivem tlaku na omezení výstavby a připojení FVE je možno realizovat jen povolené projekty. V průběhu roku realizujeme cca 650kWp v různých projektech od 5 do 150kWp. Připojení nových FVE se stává takřka neřešitelné a podnikání v tomto sektoru je díky restriktivním opatřením a politickým tlakům zastaveno tzv. stop stavem. Důsledkem poklesu zakázek jsme nuceni ke snížení stavu pracovníků a zastavení spolupráce s řadou externích firem. Díky těmto změnám přehodnocujeme svoje další aktivity a orientujeme se více než doposud na výrobky pro energetiku a strojírenství. Nově investujeme do cestovního ruchu v podobě výstavby dvou roubených chalup s kapacitou 32lůžek v horském středisku Kouty nad Desnou, výstavbu připravujeme na rok 2011. Díky zastavení podpory ze zelené úsporám je omezena také možnost rozvoje solárních termických zakázek pro RD. Orientujeme se proto na komerční a podnikovou sféru. Dokladem je realizace solárního systému na přípravu 3000l TUV ve firmě Makovec a.s. se kterým se můžete seznámit v našich referencích. Rok 2010 byl pro firmu velmi úspěšný a bylo dosaženo obratu 75mil. Kč.

2011 - 2019

Stop stav v oblasti FVE a útlum pro realizace termických sol.systémů téměř zastavil činnost firmy. Maximálně se tak věnujeme připravené výstavbě dvou roubených chalup v Koutech nad Desnou, které jsou koncem roku 2011 téměř dokončené. Penzion Roubenky Annaberg - ubytování v Koutech nad Desnou s kapacitou 32 lůžek jsme otevřeli do provozu v polovině roku 2012 a sami ho provozujeme. V dalších letech jsme realizovali desítky FVE o celkovém výkonu 240kWp a množství solárních termických systémů. Předali jsme řadu zajímavých zakázek strojního a zámečnického charakteru z nichž největší byla dodávka vyhrnovacích vozů pro zauhlování do Elektrárny Tisová a LOVOCHEMIE a.s. Lovosice a výroba elektrické manipulační plošiny s nosností 25t pro společnost Klein Štíty. Současně pokračuje rekonstrukce a rozšíření firemních prostor včetně nových zpevněných ploch a vybavení firmy. Jsme hrdí na úspěšný provoz penzionu v Koutech nad Desnou. Díky tomu jsme mohli na počátku roku 2018, po dvouleté rozsáhlé rekonstrukci , otevřít do provozu další horský penzion a ubytování ve Filipovicích s kapacitou 15lůžek v Bělé pod Pradědem v Jeseníkách.