+420 583 212 050 | +420 777 121 043 - Infolinka (7 - 15 h) | info@solarobchod.cz

Solární systémy se slunečními kolektory slouží k ohřevu vody TUV (teplé užitkové vody), bazénů a přitápění objektů s teplovodním vytápěním. Solární systémy jsou dnes již nedílnou součástí technologií moderních rodinných domů. Správně navržený a kvalitně zrealizovaný solární systém uspoří až 75% nákladů na ohřev TUV, 30-40% nákladů na vytápění a prodlouží využití bazénu o 2-3 měsíce.


Hlavní výhody solárních kolektorů

Životnost solárního systému při správném provozování a pravidelné údržbě je více jak 40let, přičemž se předpokládá s výměnou solární kapaliny, čerpadla a elektronické regulace. Dostupný roční výkon v podmínkách ČR je cca 500- 550kW z 1m2 plochy solárních kolektorů, což u standardního systému na ohřev TUV je cca 3000-3600kWh/rok. Významná je i úspora emisí uhlíku, kdy běžný systém na ohřev TUV se třemi kolektory ušetří za svou životnost více jak 140 t CO2 proti ohřevu elektřinou.

Základním předpokladem k dosažení uvedených úspor je jižní orientace střechy pro instalaci potřebného počtu solárních kolektorů, její sklon cca 45° a nízkoteplotní systém vytápění ke kterému se solární systém připojí. Kvalita provedení pak má zásadní vliv na návratnost investice, kterou ovlivňuje především bezporuchovost a účinnost celého solárního systému.

Kontaktujte nás a spolehlivě využívejte energii ze slunce k ohřevu vody

  • Odborná firma na solární systémy od roku 2000
  • Zkušenost, kvalita, komplexní služby
  • Více jak 600 realizací solárních systémů po celé ČR s úsporou více jak 150.000t CO2
  • Návrh – Projekt – Realizace – Záruční a pozáruční servis
  • Opravy solárních systémů a zařízení
  • Prodej solární techniky, kolektorů a příslušenství
  • Poradenství
  • Zajištění financování, vhodného pojištění a úplné agendy dotace
  • Servisní práce po celou dobu životnosti zařízení

Návrh a realizace solárních kolektorů

Na základě zaměření na místě naše firma navrhne vhodný solární systém nebo optimálně celkovou koncepci vytápění a ohřevu TUV, ideálně ve fázi projektu novostavby rodinného domu. Cenová náročnost realizace solárního systému je dána velikostí plochy slunečních kolektorů, počtem spotřebičů a okruhů. Na solární systémy pro ohřev TUV a podporu vytápění je poskytována dotace ve výši 35-50.000 Kč v závislosti na typu solárního systému a jeho parametrech.

Doba realizace solárního systému trvá zpravidla 2-4 dny, lze jej připojit ke všem stávajícím technologiím rodinných domů a sluneční kolektory lze instalovat na většinu střech.

Jsme zkušená firma založená roku 2000, zrealizovali jsme více jak 600 zakázek, provádíme návrh, instalace, prodej, servis a opravy solárních systémů po celé ČR. Každou realizaci předchází vypracování technického návrhu, cenové nabídky a smlouvy o dílo. Kontaktujte nás, rádi vám s vašim solárním systémem pomůžeme.

solární kolektory

Solární kolektory - Realizace


Prohlédněte si naše realizace solárních kolektorů.