+420 583 212 050 | +420 777 121 043 - Infolinka (7 - 15 h) | info@solarobchod.cz

Solární systémy se slunečními kolektory slouží k ohřevu TUV ( teplé užitkové vody) , bazénů a přitápění objektů s teplovodním vytápěním. Solární zařízení jsou dnes již nedílnou součástí technologií moderních rodinných domů. Správně navržený a kvalitně zrealizovaný solární systém uspoří až 75% nákladů na ohřev TUV , 30-40% nákladů na vytápění a prodlouží využití bazénu o 2-3měsíce. Životnost zařízení při správném provozování a pravidelné údržbě je více jak 40let, přičemž se předpokládá s výměnou solární kapaliny, čerpadla, a elektronické regulace. Dostupný roční výkon v podmínkách ČR je cca 500- 550kW z 1m2 kolektorové plochy, což u standardního systému na ohřev TUV je cca 3000-3600kWh/rok. Významná je i úspora emisí uhlíku kdy běžný systém na ohřev TUV se třemi kolektory ušetří za svou životnost více jak 140 t CO2 proti ohřevu elektřinou.

Základním předpokladem k dosažení uvedených úspor je jižní orientace střechy pro instalaci potřebného počtu solárních kolektorů, její sklon cca 45° a nízkoteplotní systém vytápění ke kterému se systém připojí. Kvalita provedení pak má zásadní vliv na návratnost investice, kterou ovlivňuje především bezporuchovost a účinnost solárního zařízení.

Kontaktujte nás a získejte teplo ze slunce zdarma a spolehlivě právě teď

  • Odborná firma na solární technologie od roku 2000
  • Zkušenost , kvalita, komplexní služby
  • Více jak 600 realizací po celé ČR s úsporou více jak 150.000t CO2
  • Návrh – Projekt – Realizace – Záruční a pozáruční servis
  • Opravy solárních systémů a zařízení
  • Prodej solární techniky, kolektorů a příslušenství
  • Poradenství
  • Zajištění financování, vhodného pojištění a úplné agendy dotace
  • Servisní práce po celou dobu životnosti zařízení

Na základě zaměření na místě naše firma navrhne vhodný solární systém nebo optimálně celkovou koncepci vytápění a ohřevu TUV, ideálně ve fázi projektu novostavby RD. Cenová náročnost realizace solárního systému je dána velikostí kolektorové plochy, počtem spotřebičů a okruhů. Na solární systémy pro ohřev TUV a podporu vytápění je poskytována dotace ve výši 35-50.000Kč v závislosti na typu solárního systému a jeho parametrech.

Doba realizace solárního systému trvá zpravidla 2-4dny, lze jej připojit ke všem stávajícím technologiím rodinných domů a kolektory instalovat na většinu střech.

Jsme zkušená firma založená roku 2000, zrealizovali jsme více jak 600 zakázek , provádíme návrh, instalace, prodej a servis solárních systémů po celé ČR. Každou realizaci předchází vypracování technického návrhu, cenové nabídky a smlouvy o dílo. Kontaktujte nás, rádi vám s vašim solárním systémem pomůžeme.

Naše práce


Prohlédněte si naše realizace slunečních kolektorů.