aktuální nabídka

 • 20. 3. 2008 Nabízíme kvalitní stavebnice solárních systému k svépomocné montáži s komplexními službami, agendou dotace a dopravou po celé ČR zdarma. Využijte nejpříznivější nabídku na trhu a objednejte si váš solární systém právě teď...
  více
 • 19. 3. 2008 FOTOVOLTAIKA - technologie, kterou si můžete dovolit. Fotovoltaická elektrárna pro váš RD. Výhodná investice pod kontrolou.
  více
 • 18. 3. 2008 Solární sprchy HELIOS a JUMBO k dodání na dobírku kamkoliv ČR. Rychlá a jednoduchá příprava teplé vody pomocí slunce. Zavolejte a objednejte si vaši sprchu ihned.
  více
 • 17. 3. 2008 Solární absorbéry SOLADUR S pro ohřev bazénu za nejvýhodnější cenu na trhu.
  více
 • další

Zajímavosti

 • 13. 8. 2008 V televizi CNBC proběhl rozhovor s Warrenem Buffetem, druhým nejbohatším mužem světa. Zde je pár zajímavostí z jeho života.
  více
 • 3. 7. 2008 Návštěva urychlovače částic v Ženevském středisku CERN.
  více
 • 20. 6. 2008 Stavba větrné elektrárny v Krušných horách.
  více
 • další
 

Solární sprcha

Zahradní sprcha se slunečním ohřevem slouží k získání teplé užitkové vody (TUV) s využitím alternativního zdroje energie – slunečního záření. Voda je ohřívána slunečním zářením v akumulačním zásobníku, který je zároveň solárním kolektorem a samonosnou konstrukcí sprchy.

V průběhu cca 200 dní v roce (duben – září) je stále k dispozici teplá užitková voda pro celou rodinu ZDARMA.

Při slunečném počasí dosahuje teplota vody v zásobníku více než 65 °C. Proto zásadně pouštějte nejdříve studenou vodu a domíchejte teplou vodou na žádanou teplotu. Již v prvním roce užívání Vám úspory elektrické energie na přípravu TUV vrátí nejméně 80% vynaložené pořizovací investice.

Pro umístění sprchy doporučujeme vybrat polohu s dostatečnou dobou slunečního svitu během dne (alespoň od 1000–1700 hod) po celé období od dubna do září. Sprchu je však možno i jednoduše přemísťovat dle potřeby oslunění. Za tímto účelem, jakož i z důvodu jednoduché montáže, může být ke sprše dodávána jako zvláštní příslušenství betonová dlaždice s kotevními šrouby, na kterou se sprcha jednoduše postaví a čtyřmi maticemi přichytí. Jinak se sprcha jednoduše ukotví dle místních podmínek. V její zadní dolní části se na vypouštěcí půlcoulový ventil připojí zahradní hadicí na přívod studené vody z vodovodního řadu s tlakem do 0,6 Mpa. Sprchu orientujte směšovací baterií k severu, tím je její černá část – solární kolektor absorbující sluneční energii – nastavena na optimální využití. Vhodné je umístění na pozadí živého či dřevěného plotu, zídky, případně jiného závětrného zákoutí. Toto umístění výrazně zkracuje dobu potřebnou na ohřev vody.

Sprcha je výtečným doplňkem všech typů rodinných bazénů, výhodným, levným a pohodlným zdrojem teplé užitkové vody u rekreačních objektů, v zahrádkářských koloniích, u malých sportovních zařízení a v zahradách rodinných domů.

Solární sprcha HELIOS a JUMBO – nový ekologický výrobek šetří životní prostředí i vaše finance!

Vysoká estetická úroveň výrobků zaručuje dobré začlenění do jakéhokoliv exteriéru. Vrchní kryt ovládací armatury lze dodávat v libovolných barvách. Celé těleso solární sprchy je žárově zinkováno, takže životnost při správném užívání a údržbě je min.10 let. Všechny vnitřní instalační rozvody provedeny z PVC a tím je vyloučena jakákoliv koroze a zajištěna maximální čistota vody. Vrchní nátěr je na zinkovaný povrch proveden speciální ekologicky nezávadnou černou barvou.

Technické údaje

Solární sprcha HELIOS

 • celková výška 2000 mm
 • objem vody 35,3 litrů
 • hmotnost bez náplně cca 20 kg

Solární sprcha JUMBO

 • celková výška 2000 mm
 • objem vody 50,9 litrů
 • hmotnost bez náplně cca 25 kg

Solární sprchy dodáváme poštou nebo přepravní službou na dobírku, v kartonovém obalu s demontovanou sprchovou růžicí.

Solární sprcha HELIOS

Zahradní sprcha se solárním ohřevem – ekologický zdroj teplé užitkové vody s využitím slunečního záření

Zahradní sprcha se solárním ohřevem slouží k získání teplé užitkové vody (TUV) s využitím alternativního zdroje energie – slunečního záření.
Voda je ohřívána slunečním zářením v akumulačním zásobníku, který je zároveň kolektorem a samonosnou konstrukcí sprchy.
V průběhu téměř 200 dní v roce (duben – září) je stále k dispozici teplá užitková voda zdarma.

Při slunečném počasí dosahuje teplota vody v zásobníku až 65°C. Proto zásadně pouštějte nejdříve studenou vodu a domíchejte teplou vodu na žádanou teplotu. K pohodlnému používání sprchy na jakémkoli místě potřebujete pouze přívod studené vody napojený hadicí na šroubení v zadní části zásobníku. Ke sprše je možno přikoupit jako příslušenství betonovou dlaždici s kotevními šrouby, která umožňuje libovolné přemisťování sprchy dle potřeby oslunění.

Pro umístění sprchy doporučujeme vybrat polohu s dostatečnou dobou slunečního svitu od dubna do září. Sprchu orientujte směšovací baterií k severu, tím je její černá část (solární kolektor absorbující energii) nastavena na optimální využití. Vhodné je umístění na pozadí živého či dřevěného plotu, zídky, případně jiného závětrného zákoutí. Toto umístění výrazně zkracuje dobu potřebnou pro ohřev vody.

Sprcha je nezbytným doplňkem všech typů rodinných bazénů, výhodným, levným a pohodlným zdrojem teplé užitkové vody u rekreačních objektů, v zahrádkářských koloniích, u malých sportovních zařízení a v zahradách rodinných domů.

Solární sprcha HELIOS

 • nový ekologický výrobek
 • Šetří životní prostředí a VAŠE FINANCE!
 • Vysoká estetická úroveň výrobků zaručuje dobré začlenění do jakéhokoliv interiéru.

Sprcha je dodávána ve dvou provedeních:

Helios s pevnou sprchovou růžicí a Helios Flex se sprchovou růžicí na flexibilní hadici.

Technické údaje:

 • Výška: 2000mm
 • Objem: 35l
 • Hmotnost: cca 20kg
 • Varianty a příslušenství

Typy sprchových hlavic

Standard Tropický déšť (průměr 20 cm, 100 trysek )

Připojení vody

Různé umístění napouštěcího a vypouštěcího ventilu

 • Boční – je je vhodné pro přívod vody hadicí po povrchu pozemku s možností přemisťovat sprchu na různá místa
 • Spodní – je vhodné pro přívod vody zemí přímo pod sprchu. Přívodní hadice nikde nepřekáží. Toto provedení je velmi vhodné na dlažbu u bazénu. Vyžaduje pouze drobnou stavební přípravu. Koncových cca 60 cm přívodní hadice se vede trubkou s kolenem o průměru 100 mm a nechá se asi 15 cm přečnívat nad rovinu postavení sprchy. Po připojení vody na napouštěcí ventil se sprcha postaví na určené místo a upevní šrouby.

Upevnění sprchy

armovaná dlaždice vymývaný beton pozinkované patky
boční připojení spodní připojení s trnem do kamenitých půd s trubkou do písčitých půd
zachraňte planetu pomocí solárních panelů

KONEX - solární panely

Příčná 22, 787 01 Šumperk
Tel./fax: +420 583 212 050
e-mail: info@solarobchod.cz
www.solarobchod.cz
KONEX - solární panely

Alpy Šicí stroje Dveře, interiérové dveře Práce ve výškách E-shop bazény Fotovoltaické elektrárny Rozcestník restaurací Řemeslné firmy Navijáky Nářadí, hobby, stavebniny E-shop Povlečení, záclony Infrazářič Vestavěné skříně Úklid Stěhování Praha Hodinový manžel Čištění koberců Kompresory Dalekohledy NIKON Bojler Tepelná čerpadla Solární panely Zábradlí Plechová střešní krytina GERARD Plastová okna Garážová vrata Fotovoltaické elektrárny

0
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/solarobchod.cz/session) in Unknown on line 0