aktuální nabídka

 • 20. 3. 2008 Nabízíme kvalitní stavebnice solárních systému k svépomocné montáži s komplexními službami, agendou dotace a dopravou po celé ČR zdarma. Využijte nejpříznivější nabídku na trhu a objednejte si váš solární systém právě teď...
  více
 • 19. 3. 2008 FOTOVOLTAIKA - technologie, kterou si můžete dovolit. Fotovoltaická elektrárna pro váš RD. Výhodná investice pod kontrolou.
  více
 • 18. 3. 2008 Solární sprchy HELIOS a JUMBO k dodání na dobírku kamkoliv ČR. Rychlá a jednoduchá příprava teplé vody pomocí slunce. Zavolejte a objednejte si vaši sprchu ihned.
  více
 • 17. 3. 2008 Solární absorbéry SOLADUR S pro ohřev bazénu za nejvýhodnější cenu na trhu.
  více
 • další

Zajímavosti

 • 13. 8. 2008 V televizi CNBC proběhl rozhovor s Warrenem Buffetem, druhým nejbohatším mužem světa. Zde je pár zajímavostí z jeho života.
  více
 • 3. 7. 2008 Návštěva urychlovače částic v Ženevském středisku CERN.
  více
 • 20. 6. 2008 Stavba větrné elektrárny v Krušných horách.
  více
 • další
 

SOLADUR S

Plochý solární kolektor typ EKS3000 je určen k celoroční absorbci přímého i difuzního slunečního záření a k jeho dalšímu využití. Základní konstrukce tohoto výrobku vychází z osvědčeného typu kolektoru EKS (vyráběného v Rakousku). Modernizovaná konstrukce a vylepšená technologie vychází tedy z dlouhodobě prověřeného systému a je zárukou nejen vynikající kvality a účinnosti tohoto výrobku, ale i skutečně prověřené životnosti díky vysokému počtu aplikací v solárně vyspělých zemích.

Solární kolektor EKS3000 je určen k nepřímému ohřevu užitkové vody (TUV), bazénů a nádrží, k přitápění, vytápění a temperování místností, budov a objektů.
Je konstruován pro celoroční provoz a splňuje podmínky pro instalaci do novostaveb, rekonstrukcí i pro volné instalace. Kolektor je vyráběn ve svislém a vodorovném provedení se shodnými technickými parametry. Konstrukce umožňuje zapojení kolektorů do skupin a kolektorových polí, včetně zalištování spár mezi jednotlivými kolektory.
Životnost kolektorů dosahuje 30 let v případě, že je zapojení, provoz i údržba prováděna v souladu s návodem a doporučením výrobce.

Nesporné přednosti kolektoru:

 • kompaktní lisovaná vana bez tepelných mostů, technologických přechodů a spojů
 • hloubka vany dovoluje uložení většího objemu izolace a tím se zvyšuje kumulace tepla při dočasných nepříznivých podmínkách; pomalejší setrvačnost tepelných ztrát zvyšuje účinnost
 • konstrukce absorbéru i meandru zajišťuje největší dosažitelnou styčnou plochu pro předávání tepla
 • vynikající kvalita konstrukce i dílenského zpracování, dlouhodobá životnost, spolehlivý provoz

Technické parametry

Rozměry 2 329×1 053×­110 mm Max. teplota chodu naprázdno > 200°C
Plocha kolektoru 2,459 m2 Koeficient tepelné ztráty (a1) 3,58 W / m2 K
Plocha vstupu světla 2,355 m2 Koeficient tepelné ztráty (a2) 0,0149 W / m2 K
Plocha absorbéru 2,131 m2 Světelná absorpce (α) 0,95 do 0,97
Rozměr osy 1 077 mm Tepelné vyzařování (ε) 0,05 do 0,15
Rozteč trubek 2 128 mm Pracovní medium Kolekton
Rozteč montáľních otvorů 1 875 mm (na délku) Max. provozní tlak 10 barů
Rozteč montáľních otvorů 1 051 mm (na šířku) Optim. průtokové mnoľství 40 – 60 l / h
Počet montáľních 1 051 mm (na šířku) Max. stupeň účinnosti (η0) 0,88 (f-Absorber)
Hmotnost (bez kapaliny) 55 kg Absorbční materiál Výtlačně lisovaný hliník
Objem kolektoru 1,40 l Selektivní vrstva Vysokose­lektivní absorbční vrstva
Tlaková ztráta 18682 Pa při 158,6 l / h Kryt – sklo Kalené solární bezpečnostní sklo
Izolace 100 mm Pláą» – vana Hluboce taľená hliníková vana

Konstrukce

Provozní schopnost a dlouhá životnost tohoto výrobku záleží na správné volbě použitých materiálů. Materiály použité při výrobě kolektoru jsou dodány s atestem, zkoušky jejich životnosti splňují požadavky na dlouhodobé a bezproblémové použití tohoto výrobku. Použité materiály obstojí v náročných podmínkách i při nejvyšší klidové teplotě a teplotních rázech. Součásti a materiály kolektoru odolávají UV záření, mechanickému zatížení vznikajícímu při ohřívání a chladnutí kolektoru nebo jeho částí. Jsou také odolné proti napětí vyvozenému vnějšími klimatickými vlivy jako je déšť, sníh, kroupy, vítr, vysoká vlhkost a emise odpovídající klimatickým podmínkám ČR.

Vana kolektoru

Vana kolektoru je vodotěsná a zabraňuje pronikání dešťové vody. Aby nedocházelo k hromadění zkondenzované vody v kolektoru je speciálním otvorem zajištěna potřebná výměna vzduchu (otvor zájišťuje také stejnou úroveň tlaku mezi okolím a kolektorem).

Absorbér

Konstrukce absorbéru zaručuje díky speciálnímu zámku uzamčení jednotlivých absorbčních plechů a zvyšuje tak přestup tepla. Absorbér je výráběn pomocí speciálních jednoúčelových přípravků, strojů a zařízení.
Konstrukce meandru (sběrných trubek) a absorbéru zajišťuje vynikající těsnost a životnost, ale i maximální plochu pro převádění absorbovaného tepla do trubek meandru.
Trubky i spojovací vedení absorbéru je konstruováno tak, aby bylo možné odvzdušnění v namontované poloze. Konstrukce je optimalizována vzhledem k výpočtovému tlaku, pracovnímu přetlaku a součiniteli bezpečnosti včetně vlivu nejvyšší teploty absorbéru (klidová teplota).
Absorbční strana je odolná vysokým teplotám, vlhkosti i kondenzaci včetně kombinace s kysličníkem siřičitým.

Sklo

Je použito speciální solární kalené bezpečnostní sklo, které je odolné UV záření, emisím, vysoké vlhkosti, teplotám a kondenzaci. Výrobce skla garantuje parametry ověřenou technologií, zkouškami a je doložen certifikátem.

Izolační materiál

Izolační materiál je odolný až do výše klidové teploty (bez známek měknutí, sublimace či kondenzace uvnitř kolektoru). Izolační materiál neobsahuje zplynové složky (ani při klidových teplotách), neobsahuje složky které jsou toxické a vážně dráždí lidskou kůži nebo oči.

Montáž solárních kolektorů

zachraňte planetu pomocí solárních panelů

KONEX - solární panely

Příčná 22, 787 01 Šumperk
Tel./fax: +420 583 212 050
e-mail: info@solarobchod.cz
www.solarobchod.cz
KONEX - solární panely

Alpy Šicí stroje Dveře, interiérové dveře Práce ve výškách E-shop bazény Fotovoltaické elektrárny Rozcestník restaurací Řemeslné firmy Navijáky Nářadí, hobby, stavebniny E-shop Povlečení, záclony Infrazářič Vestavěné skříně Úklid Stěhování Praha Hodinový manžel Čištění koberců Kompresory Dalekohledy NIKON Bojler Tepelná čerpadla Solární panely Zábradlí Plechová střešní krytina GERARD Plastová okna Garážová vrata Fotovoltaické elektrárny

0