aktuální nabídka

 • 20. 3. 2008 Nabízíme kvalitní stavebnice solárních systému k svépomocné montáži s komplexními službami, agendou dotace a dopravou po celé ČR zdarma. Využijte nejpříznivější nabídku na trhu a objednejte si váš solární systém právě teď...
  více
 • 19. 3. 2008 FOTOVOLTAIKA - technologie, kterou si můžete dovolit. Fotovoltaická elektrárna pro váš RD. Výhodná investice pod kontrolou.
  více
 • 18. 3. 2008 Solární sprchy HELIOS a JUMBO k dodání na dobírku kamkoliv ČR. Rychlá a jednoduchá příprava teplé vody pomocí slunce. Zavolejte a objednejte si vaši sprchu ihned.
  více
 • 17. 3. 2008 Solární absorbéry SOLADUR S pro ohřev bazénu za nejvýhodnější cenu na trhu.
  více
 • další

Zajímavosti

 • 13. 8. 2008 V televizi CNBC proběhl rozhovor s Warrenem Buffetem, druhým nejbohatším mužem světa. Zde je pár zajímavostí z jeho života.
  více
 • 3. 7. 2008 Návštěva urychlovače částic v Ženevském středisku CERN.
  více
 • 20. 6. 2008 Stavba větrné elektrárny v Krušných horách.
  více
 • další
 
Zpět na seznam referencí

Fotovoltaická elektrárna RicoArt

Kraj: Olomoucký
Rok realizace: 2010

Požadavek: Fotovoltaická elektrárna s výkonem 30 kWp s přímou dodávkou do distribuční sítě ČEZ.

Umístěni: Na sedlové střeše průmyslového objektu ve sklonu 20° v JJV orientaci, pevná montáž.
Dimenze: 30 kWp, polykrystalické panely SUNTECH STP 280-24/Vb, 3ks měniče SMA, typ SMC 10000 TL, hliníková nosná konstrukce pro trapézový plech.

Záměrem realizace je vybudování fotovoltaické elektrárny s výkonem 30 kWp, řešené s přímou dodávkou do DS ČEZ. Osazeny byly polykrystalické fotovoltaické panely SUNTECH s výkonem 280 Wp o rozměru 2x1 m. Panely byly instalovány na hliníkové nosné konstrukci určené k montáži na trapézový plech střešní krytiny. Zvoleno bylo řazení s umístěním panelů  na výšku ve třech řadách pod sebou. Solární pole bylo rozděleno do tří samostatných sekcí oddělených dilatační mezerou a elektrárna byla připojena na 3ks měničů SMA s rovnoměrným rozložením výkonu do všech tří fází. Doplňkově byla technologie osazena přepěťovými ochranami a panely byly připojeny na hromosvodovou soustavu upravenou dle potřeby. Přepokládaný energetický výnos je cca 30 000kWh ročně, investiční náklady dosáhly 2,4 mil. Kč. V souvislosti s instalací FVE bylo nutné ze strany investora provést rekonstrukci střešní krytini za novou. Novou střešní krytinou byl zvolen trapézový plech, který usnadňuje výrazně montáž nosné konstrukce a snižuje tak náklady na tuto část technologie.

 

 

zachraňte planetu pomocí solárních panelů

KONEX - solární panely

Příčná 22, 787 01 Šumperk
Tel./fax: +420 583 212 050
e-mail: info@solarobchod.cz
www.solarobchod.cz
KONEX - solární panely

Alpy Šicí stroje Dveře, interiérové dveře Práce ve výškách E-shop bazény Fotovoltaické elektrárny Rozcestník restaurací Řemeslné firmy Navijáky Nářadí, hobby, stavebniny E-shop Povlečení, záclony Infrazářič Vestavěné skříně Úklid Stěhování Praha Hodinový manžel Čištění koberců Kompresory Dalekohledy NIKON Bojler Tepelná čerpadla Solární panely Zábradlí Plechová střešní krytina GERARD Plastová okna Garážová vrata Fotovoltaické elektrárny

62
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/solarobchod.cz/session) in Unknown on line 0