aktuální nabídka

 • 20. 3. 2008 Nabízíme kvalitní stavebnice solárních systému k svépomocné montáži s komplexními službami, agendou dotace a dopravou po celé ČR zdarma. Využijte nejpříznivější nabídku na trhu a objednejte si váš solární systém právě teď...
  více
 • 19. 3. 2008 FOTOVOLTAIKA - technologie, kterou si můžete dovolit. Fotovoltaická elektrárna pro váš RD. Výhodná investice pod kontrolou.
  více
 • 18. 3. 2008 Solární sprchy HELIOS a JUMBO k dodání na dobírku kamkoliv ČR. Rychlá a jednoduchá příprava teplé vody pomocí slunce. Zavolejte a objednejte si vaši sprchu ihned.
  více
 • 17. 3. 2008 Solární absorbéry SOLADUR S pro ohřev bazénu za nejvýhodnější cenu na trhu.
  více
 • další

Zajímavosti

 • 13. 8. 2008 V televizi CNBC proběhl rozhovor s Warrenem Buffetem, druhým nejbohatším mužem světa. Zde je pár zajímavostí z jeho života.
  více
 • 3. 7. 2008 Návštěva urychlovače částic v Ženevském středisku CERN.
  více
 • 20. 6. 2008 Stavba větrné elektrárny v Krušných horách.
  více
 • další
 
Zpět na seznam referencí

Fotovoltaická elektrárna KONEX II.

Kraj: Olomoucký
Rok realizace: 2009

Požadavek: Investiční akce + demonstrační projekt
Umístěni: Volný terén

Dimenze:

První část: 20 ks polohovatelných jednotek DG5000NT ve dvou osách; 400 ks panelů STP 270-24/Vb polykrystal; 4x centrální střídače Fronius IG300

Druhá část: 5 ks polohovacích jednotek DG5000NT; 150 ks panelů MY 180M monokrystal; 1x centrální střídač FRONIUS IG 300

Třetí část: 7 ks polohovacích jednotek DG7000NT; 294 ks panelů JCSM 190M; 7 ks měničů SMC 7000HV

Realizace 100kWp - KONEX II.

Počátkem roku 2009 po vyřízení všech nutných formalit pro stavbu fotovoltaické elektrárny jsme přikročili ke konečnému technickému řešení výstavby fotovoltaické elektrárny na polohovacích jednotkách o výkonu 100kWp. S výstavbou první části bylo započato začátkem dubna a elektrárna byla připojena do sítě koncem května.

Rozšíření elektrárny bylo realizováno v červenci, záhy po spuštění první části a vyřízení potřebných povolení. Bylo zprovozněno dalších pět polohovacích jednotek o celkovém výkonu 27 kWp, s monokrystalickými panely MY 180M v počtu 30ti kusů na jednu polohovací jednotku. Byl dodán pátý střídač IG 300, do kterého bylo nových 5 jednotek připojeno. Vzhledem ke stejnému způsobu zapojení, dimenze kabeláže, stejným střídačům a celkovému shodnému řešení FVE je rozdíl ve výkonu dán pouze typem panelů a jejich účinností. 

Třetí fáze rozšíření elektrárny bude řešena odlišným způsobem. Bude instalováno 7 ks polohovacích jednotek DG 7000NT s jednotkovou plochou 60m2 a špičkovým výkonem 8 kWp. Každá polohovací jednotka bude mít samostatný měnič, instalovaný na rámu. Podle návrhového programu f. SMA byly vybrány měniče SMC 7000HV, které se ideálně hodí ke 42 ks panelů JCSM 190M, kterými bude jednotka osazena. Znovu jsme zvolili monokrystalické panely a to i přesto, že dosavadní zkušenosti ukazují, že polykrystalické panely STP dosahují vyššího výkonu.

Veškeré instalační práce, administrativa, projektování, samotná montáž a celková koncepce řešení je dodávkou naší firmy. Naším cílem nebylo jen vybudování fotovoltaické elektrárny jako investiční záležitost, ale také získání potřebných zkušeností s provozováním fotovoltaické elektrárny. Instalovány byly jak polykrystalické tak monokrystalické panely za účelem porovnání reálných zisků ve stejné lokalitě, kdy tyto panely jsou instalovány na stejných polohovacích jednotkách se stejným výkonem a připojeny na stejné střídače firmy FRONIUS. Díky tomu se nám podařilo vybudovat elektrárnu, kde můžeme pozorovat rozdíl těchto panelů v závislosti na povětrnostních podmínkách a internzitě slunečního záření. Svoje zkušenosti a poznatky s provozem elektrárny budeme monitorovat na komplexním systému sběru dat od firmy FRONIUS, kterým je elektrárna vybavena a můžete se s těmito hodnotami seznámit na našich stránkách.

Věříme, že výše uvedená koncepce řešení FVE pomůže odpovědět na otázky týkající se výtěžnosti panelů a jejich zařazení pro dané aplikace. +V případě, že máte zájem o bližší informace nebo o návštěvu elektrárny, kontaktujte naši firmu.

 

zachraňte planetu pomocí solárních panelů

KONEX - solární panely

Příčná 22, 787 01 Šumperk
Tel./fax: +420 583 212 050
e-mail: info@solarobchod.cz
www.solarobchod.cz
KONEX - solární panely

Alpy Šicí stroje Dveře, interiérové dveře Práce ve výškách E-shop bazény Fotovoltaické elektrárny Rozcestník restaurací Řemeslné firmy Navijáky Nářadí, hobby, stavebniny E-shop Povlečení, záclony Infrazářič Vestavěné skříně Úklid Stěhování Praha Hodinový manžel Čištění koberců Kompresory Dalekohledy NIKON Bojler Tepelná čerpadla Solární panely Zábradlí Plechová střešní krytina GERARD Plastová okna Garážová vrata Fotovoltaické elektrárny

62
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/solarobchod.cz/session) in Unknown on line 0