aktuální nabídka

 • 20. 3. 2008 Nabízíme kvalitní stavebnice solárních systému k svépomocné montáži s komplexními službami, agendou dotace a dopravou po celé ČR zdarma. Využijte nejpříznivější nabídku na trhu a objednejte si váš solární systém právě teď...
  více
 • 19. 3. 2008 FOTOVOLTAIKA - technologie, kterou si můžete dovolit. Fotovoltaická elektrárna pro váš RD. Výhodná investice pod kontrolou.
  více
 • 18. 3. 2008 Solární sprchy HELIOS a JUMBO k dodání na dobírku kamkoliv ČR. Rychlá a jednoduchá příprava teplé vody pomocí slunce. Zavolejte a objednejte si vaši sprchu ihned.
  více
 • 17. 3. 2008 Solární absorbéry SOLADUR S pro ohřev bazénu za nejvýhodnější cenu na trhu.
  více
 • další

Zajímavosti

 • 13. 8. 2008 V televizi CNBC proběhl rozhovor s Warrenem Buffetem, druhým nejbohatším mužem světa. Zde je pár zajímavostí z jeho života.
  více
 • 3. 7. 2008 Návštěva urychlovače částic v Ženevském středisku CERN.
  více
 • 20. 6. 2008 Stavba větrné elektrárny v Krušných horách.
  více
 • další
 
Zpět na seznam referencí

Fotovoltaická elektrárna Šumperk

Kraj: Olomoucký
Rok realizace: 2008

Požadavek: Výroba elektrické energie ze slunce k prodeji do distribuční stítě ČEZ
Umístěni: Na sedlové střeše provozovny firmy, ploše 12 x 30 m, v jiho-jihovýchodním směru a sklonu panelů 34°.

Dimenze: Instalována byla fotovoltaická elektrárna s celkovým počtem 78 ks fotovoltaických panelů SunTech STP 280 - 24/Vb polykristalických s celkovým výkonem 22 kWp.

 

Panely byly instalovány na hliníkové trojúhelníkové konstrukci do sedmi řad po jedenácti kusech v řadě + 1 panel. Sklon plochy je 34° a je orientován v podélné ose budovy jiho-jihovýchodním směrem. Současně došlo ke kompletní opravě střešního pláště provozní budovy firmy KONEX, vyrovnání podkladu a položení nové střešní krytiny z lesklého zinkovaného trapézového plechu, který bude odrážet sluneční paprsky v místch mezi řadami na panely. Očekávaný nárust výkonu je kolem 10% a předpokládáme, že roční výnos z elektrárny bude cca 22 000 kWh/rok. Panely jsou zapojeny do šesti smyček po 13 panelech, dvě smyčky na každý ze tří měničů SMC 7000TL. Elektrárna je připojena do rozvodné sítě formou přímé dodávky. Výkon je pomocí monitoringu Sunny WebBox přenášen na stránky firmy SMA do celosvětové monitorovací databáze Sunny Portal. Současně připravujeme vlastní vizualizaci výkonu elektrárny společně se solárním termickým systémem k ohřevu TUV, který byl instalován na střeše firmy již v roce 2006. Předpokládaná návratnost fotovoltaické elektrárny KONEX 1 je 8 let a životnost 30 - 35 let.

zachraňte planetu pomocí solárních panelů

KONEX - solární panely

Příčná 22, 787 01 Šumperk
Tel./fax: +420 583 212 050
e-mail: info@solarobchod.cz
www.solarobchod.cz
KONEX - solární panely

Alpy Šicí stroje Dveře, interiérové dveře Práce ve výškách E-shop bazény Fotovoltaické elektrárny Rozcestník restaurací Řemeslné firmy Navijáky Nářadí, hobby, stavebniny E-shop Povlečení, záclony Infrazářič Vestavěné skříně Úklid Stěhování Praha Hodinový manžel Čištění koberců Kompresory Dalekohledy NIKON Bojler Tepelná čerpadla Solární panely Zábradlí Plechová střešní krytina GERARD Plastová okna Garážová vrata Fotovoltaické elektrárny

62
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/solarobchod.cz/session) in Unknown on line 0