aktuální nabídka

 • 20. 3. 2008 Nabízíme kvalitní stavebnice solárních systému k svépomocné montáži s komplexními službami, agendou dotace a dopravou po celé ČR zdarma. Využijte nejpříznivější nabídku na trhu a objednejte si váš solární systém právě teď...
  více
 • 19. 3. 2008 FOTOVOLTAIKA - technologie, kterou si můžete dovolit. Fotovoltaická elektrárna pro váš RD. Výhodná investice pod kontrolou.
  více
 • 18. 3. 2008 Solární sprchy HELIOS a JUMBO k dodání na dobírku kamkoliv ČR. Rychlá a jednoduchá příprava teplé vody pomocí slunce. Zavolejte a objednejte si vaši sprchu ihned.
  více
 • 17. 3. 2008 Solární absorbéry SOLADUR S pro ohřev bazénu za nejvýhodnější cenu na trhu.
  více
 • další

Zajímavosti

 • 13. 8. 2008 V televizi CNBC proběhl rozhovor s Warrenem Buffetem, druhým nejbohatším mužem světa. Zde je pár zajímavostí z jeho života.
  více
 • 3. 7. 2008 Návštěva urychlovače částic v Ženevském středisku CERN.
  více
 • 20. 6. 2008 Stavba větrné elektrárny v Krušných horách.
  více
 • další
 
Zpět na seznam referencí

Ohřev 1000 l TUV pro Acrobat park ve Štítech

Kraj: Olomoucký
Rok realizace: 2003

Požadavek: příprava TUV
Umístěni: sedlová střecha, orientace J – sklon 45°
DimenzeTUV: celoroční příprava 1000 l TUV

Realizovaný solární termický systém umístěný na víceúčelovém objektu v areálu ACROBATPARKU Štíty, je dimenzován pro celoroční přípravu TUV. Na jižní sedlové střeše je instalováno celkem 8ks vysoce výkonných plochých solárních kolektorů o celkové ploše 20m2, které jsou pomocí speciální nosné konstrukce uchyceny nad střešní plášť. Kolektory jsou zapojeny jako dvě čtyř kolektorová pole instalována do jedné řady pod hřeben střechy obytné sekce objektu. Všechny panely jsou zapojeny paralelně pomocí speciálních flexibilních rychlospojek.

Příprava TUV je uskutečňována ve dvou paralelně propojených bivalentních zásobnících tepla o celkovém objemu 1000 l. Zásobníky TUV jsou instalovány v patře objektu v prostoru technické místnosti kde je i kompletní solární strojovna. Solární systém – navržen jako nucený, oběh solární kapaliny přes kolektory zabezpečuje centrální solární hnací jednotka s čerpadlem. Ta je osazena potřebnými komponenty pro plnění, měření, a jištění solárního rozvodu mezi zásobníky a kolektory. Ostatní nezbytné drobné komponenty jsou osazeny jednotlivě v náběhové větvi za zásobníky tepla. Celý systém je řízen elektronickou solární dvoučidlovou regulací TeR 04 s LED . Ta průběžně vyhodnocuje rozdíl teploty (delta t) topného média v kolektorech a teploty vody v zásobníku a pokud (delta t) je vyhodnoceno jako dostatečné dává povel čerpadlu k zahájení cirkulace. Systém je naplněn nemrznoucí solární kapalinou KOLEKTON s bodem tuhnutí –32°C Propojení mezi kolektorovým polem a zásobníky tepla je provedeno pomocí vhodné dimenze Cu potrubí , jež je po celé délce izolováno solární izolací URSA a Aeroflex SH .

Projekt je realizován s podporou SFŽP ČR.

zachraňte planetu pomocí solárních panelů

KONEX - solární panely

Příčná 22, 787 01 Šumperk
Tel./fax: +420 583 212 050
e-mail: info@solarobchod.cz
www.solarobchod.cz
KONEX - solární panely

Alpy Šicí stroje Dveře, interiérové dveře Práce ve výškách E-shop bazény Fotovoltaické elektrárny Rozcestník restaurací Řemeslné firmy Navijáky Nářadí, hobby, stavebniny E-shop Povlečení, záclony Infrazářič Vestavěné skříně Úklid Stěhování Praha Hodinový manžel Čištění koberců Kompresory Dalekohledy NIKON Bojler Tepelná čerpadla Solární panely Zábradlí Plechová střešní krytina GERARD Plastová okna Garážová vrata Fotovoltaické elektrárny

62